Jak wybrać domowy IPL?

Jak wybrać DOMOWY IPL?!

W dzisiejszym wpisie zastanowimy się nad tym, jak wybrać odpowiedni czyli dostosowany do swoich potrzeb laser IPL domowy.

Depilacja we współczesnym świecie, to oczywista kwestia.Korzystają z niej kobiety, korzystają z niej mężczyźni. Najlepsza depilacja to taka, której nie trzeba wykonywać zbyt często, zatem do wyboru pozostaje nam depilator mechaniczny, wosk, pasta cukrowa lub laser.

Lasery zyskują coraz więcej zwolenników, ponieważ pozwalają na pozbycie się zbędnego owłosienia trwale, ponadto metoda ta nie przynosi żadnych skutków ubocznych i nie boli.

Ustalić należy jedną rzecz- dzisiejszy wpis dotyczy urządzenia IPL, które błędnie określane jest przez wszystkich laserem. IPL to silna, pulsująca wiązka światła, która umożliwia za sprawą zjawiska fototermolizy usunięcie włosków.

Czym jest zjawisko fototermolizy?

Fototermoliza polega na podgrzewaniu części wzrostowych włosa oraz innych tkanek, zatem powodować może poparzenia. Gęstość energii i moc wiązki światła musi zostać ograniczona w taki sposób, aby nie powodować poparzeń.

Czy zabiegów IPL-em wykonuje się więcej niż laserem?

Może być to prawdą właśnie ze względu na fakt, że ilość wiązek IPL jest ograniczona w celu nieuszkodzenia wysoką temperaturą struktury skóry.

W jaki sposób działają lasery?

Lasery działają nieco inaczej niż IPL, ponieważ wytwarzają fale o odpowiednio dobranej długości, które są absorbowane przez melaninę i działają bezpośrednio na strukturę, którą należy zniszczyć ( w przypadku depilacji niszczą cebulkę włosa).

Jakie rodzaje laserów wyróżniamy?

Wyróżniamy przede wszystkim lasery aleksandrytowe, neodymowojagowe, rubinowe oraz diodowe.

Czy IPL lub laser pomagają usunąć owłosienie na zawsze?

Tak, jednak pamiętać należy o powtarzaniu zabiegu po ukończonych wszystkich seriach minimum raz na rok.

Teraz podpowiem Ci na co zwrócić uwagę podczas zakupu IPL-a.

Przede wszystkim zwróć uwagę na moc urządzenia w stosunku do powierzchni głowicy naświetlającej. Im większa głowica, tym depilator będzie skuteczniejszy. Niezbędna jest także możliwość regulacji, ponieważ dzięki niej unikniesz poparzeń. Warto też, aby lampa miała krótki czas wyzwalania pomiędzy kolejnymi błyśnięciami, skróci to znacznie czas zabiegu.

Pamiętaj, ceny wahają się od 500 do ponad 2000 zł, jednak nie to powinno być wyznacznikiem.

Znalezione obrazy dla zapytania depilacja