Rodzaje laserów

Na rynku dostępnych jest wiele laserów kosmetycznych i medycznych.

Jakie są ich rodzaje? Czym one się różnią? Rozważymy to w dzisiejszym wpisie!

Wyróżniamy podstawowe rodzaje laserów- IPL, SHR, E-LIGHT, diodowe i frakcyjne. Z pozoru ocenić można by było, że to przecież to samo, jednak laser laserowi nie jest równy.

Lasery w ostatnich latach zagościły w większości renomowanych gabinetów kosmetycznych. Podstawowa różnica pomiędzy laserami jest dosyć prozaiczna- każdy z nich ma inne zastosowanie. W zależności od Twoich potrzeb, musisz wybrać odpowiedni dla siebie laser. A spektrum działania laserów jest naprawdę szerokie… począwszy od usuwania owłosienia, fotoodmładzania, zamykania naczynek, redukcji przebarwień, redukcji blizn, a skończywszy na usuwaniu tatuażu.

Na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt różnych modeli, dlatego ciężko wybrać jest ten jeden właściwy.

Po dogłębnej analizie rynku należy stwierdzić wprost, że niezwykle szeroką gamę produktów ma sklep NewFaceBeauty, a obsługa też jest fajna, zawsze coś doradzą, podpowiedzą.

Wracając do tematu… najpopularniejsze lasery to:

  • Lasery IPL – wprawdzie nie są to urządzenia wąsko wyspecjalizowane, ale dają możliwość wykonania 5 różnych typów zabiegów. Ich największym atutem jest cena. Odmianą lasera IPL jest również sPTF+II oraz SHR.
  • Lasery E-Light – oparte są na tej samej technologii co laser IPL, posiadają jednak dodatkową głowicę RF (Fale Radiowe) – dlatego są bardziej skuteczne w przypadku usuwania owłosienia i niektóre z nich dają możliwość wykonywania zabiegów liftingujących.
  • Lasery SHR – najnowsza odsłona technologii IPL – pozwalają wykonać te same zabiegi co IPL ale skuteczniej i dużo szybciej.
  • Lasery Diodowe – są to urządzenia ściśle wyspecjalizowane – zdecydowanie najskuteczniejsze w przypadku usuwania owłosienia – pozwalają na epilację nawet dwa razy skuteczniejszą niż Lasery IPL, E-Light
  • Lasery Nd:Yag (Neodymowo-yagowy) – urządzenia tego typu przeznaczone są przede wszystkim do usuwania tatuaży, można je stosować również do zamykania naczynek i usuwania piegów
  • Lasery Frakcyjne CO2 – charakteryzują się najsilniejszym działaniem liftingującym, są również wysoce skuteczne w terapiach usuwania blizn – są to urządzenia najdroższe, ale i najbardziej skuteczne.

Znalezione obrazy dla zapytania laser zabieg