Jak wybrać domowy IPL?

Jak wybrać DOMOWY IPL?!

W dzisiejszym wpisie zastanowimy się nad tym, jak wybrać odpowiedni czyli dostosowany do swoich potrzeb laser IPL domowy.

Depilacja we współczesnym świecie, to oczywista kwestia.Korzystają z niej kobiety, korzystają z niej mężczyźni. Najlepsza depilacja to taka, której nie trzeba wykonywać zbyt często, zatem do wyboru pozostaje nam depilator mechaniczny, wosk, pasta cukrowa lub laser.

Lasery zyskują coraz więcej zwolenników, ponieważ pozwalają na pozbycie się zbędnego owłosienia trwale, ponadto metoda ta nie przynosi żadnych skutków ubocznych i nie boli.

Ustalić należy jedną rzecz- dzisiejszy wpis dotyczy urządzenia IPL, które błędnie określane jest przez wszystkich laserem. IPL to silna, pulsująca wiązka światła, która umożliwia za sprawą zjawiska fototermolizy usunięcie włosków.

Czym jest zjawisko fototermolizy?

Fototermoliza polega na podgrzewaniu części wzrostowych włosa oraz innych tkanek, zatem powodować może poparzenia. Gęstość energii i moc wiązki światła musi zostać ograniczona w taki sposób, aby nie powodować poparzeń.

Czy zabiegów IPL-em wykonuje się więcej niż laserem?

Może być to prawdą właśnie ze względu na fakt, że ilość wiązek IPL jest ograniczona w celu nieuszkodzenia wysoką temperaturą struktury skóry.

W jaki sposób działają lasery?

Lasery działają nieco inaczej niż IPL, ponieważ wytwarzają fale o odpowiednio dobranej długości, które są absorbowane przez melaninę i działają bezpośrednio na strukturę, którą należy zniszczyć ( w przypadku depilacji niszczą cebulkę włosa).

Jakie rodzaje laserów wyróżniamy?

Wyróżniamy przede wszystkim lasery aleksandrytowe, neodymowojagowe, rubinowe oraz diodowe.

Czy IPL lub laser pomagają usunąć owłosienie na zawsze?

Tak, jednak pamiętać należy o powtarzaniu zabiegu po ukończonych wszystkich seriach minimum raz na rok.

Teraz podpowiem Ci na co zwrócić uwagę podczas zakupu IPL-a.

Przede wszystkim zwróć uwagę na moc urządzenia w stosunku do powierzchni głowicy naświetlającej. Im większa głowica, tym depilator będzie skuteczniejszy. Niezbędna jest także możliwość regulacji, ponieważ dzięki niej unikniesz poparzeń. Warto też, aby lampa miała krótki czas wyzwalania pomiędzy kolejnymi błyśnięciami, skróci to znacznie czas zabiegu.

Pamiętaj, ceny wahają się od 500 do ponad 2000 zł, jednak nie to powinno być wyznacznikiem.

Znalezione obrazy dla zapytania depilacja

Rodzaje laserów

Na rynku dostępnych jest wiele laserów kosmetycznych i medycznych.

Jakie są ich rodzaje? Czym one się różnią? Rozważymy to w dzisiejszym wpisie!

Wyróżniamy podstawowe rodzaje laserów- IPL, SHR, E-LIGHT, diodowe i frakcyjne. Z pozoru ocenić można by było, że to przecież to samo, jednak laser laserowi nie jest równy.

Lasery w ostatnich latach zagościły w większości renomowanych gabinetów kosmetycznych. Podstawowa różnica pomiędzy laserami jest dosyć prozaiczna- każdy z nich ma inne zastosowanie. W zależności od Twoich potrzeb, musisz wybrać odpowiedni dla siebie laser. A spektrum działania laserów jest naprawdę szerokie… począwszy od usuwania owłosienia, fotoodmładzania, zamykania naczynek, redukcji przebarwień, redukcji blizn, a skończywszy na usuwaniu tatuażu.

Na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt różnych modeli, dlatego ciężko wybrać jest ten jeden właściwy.

Po dogłębnej analizie rynku należy stwierdzić wprost, że niezwykle szeroką gamę produktów ma sklep NewFaceBeauty, a obsługa też jest fajna, zawsze coś doradzą, podpowiedzą.

Wracając do tematu… najpopularniejsze lasery to:

  • Lasery IPL – wprawdzie nie są to urządzenia wąsko wyspecjalizowane, ale dają możliwość wykonania 5 różnych typów zabiegów. Ich największym atutem jest cena. Odmianą lasera IPL jest również sPTF+II oraz SHR.
  • Lasery E-Light – oparte są na tej samej technologii co laser IPL, posiadają jednak dodatkową głowicę RF (Fale Radiowe) – dlatego są bardziej skuteczne w przypadku usuwania owłosienia i niektóre z nich dają możliwość wykonywania zabiegów liftingujących.
  • Lasery SHR – najnowsza odsłona technologii IPL – pozwalają wykonać te same zabiegi co IPL ale skuteczniej i dużo szybciej.
  • Lasery Diodowe – są to urządzenia ściśle wyspecjalizowane – zdecydowanie najskuteczniejsze w przypadku usuwania owłosienia – pozwalają na epilację nawet dwa razy skuteczniejszą niż Lasery IPL, E-Light
  • Lasery Nd:Yag (Neodymowo-yagowy) – urządzenia tego typu przeznaczone są przede wszystkim do usuwania tatuaży, można je stosować również do zamykania naczynek i usuwania piegów
  • Lasery Frakcyjne CO2 – charakteryzują się najsilniejszym działaniem liftingującym, są również wysoce skuteczne w terapiach usuwania blizn – są to urządzenia najdroższe, ale i najbardziej skuteczne.

Znalezione obrazy dla zapytania laser zabieg